Motrat binjake festojnë 100 vjetorin, tregojnë sekretin e jetëgjatësisë

Publikuar tek: bota, më 22:44 25-11-2016 Motrat binjake festojnë 100 vjetorin, tregojnë sekretin e jetëgjatësisë

Irene Crump dhe Phyllis Jones janë dy motrat binjake që kanë festuar ditëlindjen e tyre të 100-të.

Binjaket kanë lindur me 25 minuta diferencë nga njëra-tjetra dhe besojnë se jetëgjatësia e tyre ka ardhur me “punë të vështirë dhe ushqim të mirë”. Ata jetojnë në Stourport të Anglisë prej 5 vitesh.

80d76b2db14bf2c440a5cfec823b5908.jpg

 7d8b481dbbef672edf2315159a4e7455.jpga6161d9e5c99feb576dc8ae54e6ca8b3.jpga3e2dc6c5674f7caf2f7181727817388.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.024219989776611
array(1) { ["section"]=> string(76) "motrat-binjake-festojne-100-vjetorin-tregojne-sekretin-e-jetegjatesise-60710" }