MOURINHO-s nuk i mjaftojnë problemet e “shtëpisë”, BAYERN “i prish planet” në merkato portugezit

Publikuar tek: sport, më 17:42 28-10-2018 MOURINHO-s nuk i mjaftojnë problemet e “shtëpisë”, BAYERN “i prish planet” në merkato portugezit

Jose Mourinho po bën të gjitha përpjekjet për të mbajtur vendin e tij të punës te Manchester United.

Portugezi kërkon që t’i japë fund serisë së rezultateve negative të “Djajve të Kuq” duke përgatitur një listë “dëshirash” me futbollistët që drejtuesit e klubit të sjellin në “Old Trafford”.

Sipas “Tuttomercatoweb”, United po hasin në pengesë për transferimin e qendërmbrojtësit serb  Nikola Milenkovic, futbollist i Fiorentinës. 21-vjeçari kushton jo pak, por 50 milionë € dhe ka tërhequr vëmendjen e gjermanëve të Bayern Munich.

Ai luan në pozicionin e mbrojtësit të djathtë të Fiorentinës, por pozicioni i tij natyral është në qendër të mbrojtjes. Milenkovic është titullar te kombëtarja e Serbisë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.047286987304688
array(1) { ["section"]=> string(98) "mourinho-s-nuk-i-mjaftojne-problemet-e-shtepise-bayern-i-prish-planet-ne-merkato-portugezit-139405" }