MPB: Qytetarët mund të tërheqin dokumentet identifikuese për të votuar dhe në fundjavë

Publikuar tek: aktualitet, më 11:04 18-06-2015 MPB: Qytetarët mund të tërheqin dokumentet identifikuese për të votuar dhe në fundjavë

Zyrat  e Gjendjes Civile do të jenë të hapura edhe gjatë fundjavës , në mënyrë që të gjithë personat që kanë aplikuar për tu pajisur me pasaporta biometrike të kenë mundësi që të ushtrojnë të drejtën e tyre të votës.

“Zyrat e tërheqjes së letërnjoftimeve elektronike dhe pasaportave biometrike do të jenë hapura edhe ditën e shtunë e të dielën, 20 qershor dhe 21 qershor, për t’u dhënë mundësi shtetasve që duan të ushtrojnë të drejtën e votës në zgjedhjet lokale, sipas orareve:- 08:00 – 16:00, 20 qershor 2015 08:00 – 14:00, 21 qershor 2015. Gjithashtu për të mbështetur këtë proces të rëndësishëm, të gjitha Zyrat e Gjendjes Civile do të jetë të hapura ditën e shtunë e të diel, nga ora 08:00 deri në 14:00” , thuhet në njoftimin e Ministrisë së brendshme.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Horrori në Belgjikë, trupi i masakruar i futur në valixhe i përket një 22-vjeçari shqiptar, identifikohet nga tatuazhi
Vodafone Albania mbështet të rinjtë me mundësi unike karriere, aplikimet për Discover Vodafone 2015 »
Article Logic
Execution time: 0.011927843093872
array(1) { ["section"]=> string(91) "mpb-qytetaret-mund-te-terheqin-dokumentet-identifikuese-per-te-votuar-dhe-ne-fundjave-13918" }