Mposhti kancerin dhe bleu një biletë lotarie për ta festuar, fitoi 61 milion paund

Publikuar tek: bota, më 21:49 04-08-2016 Mposhti kancerin dhe bleu një biletë lotarie për ta festuar, fitoi 61 milion paund

Kjo është pa dyshim familja më me fat në në Britaninë e Madhe dhe ndoshta në gjithë botën, të paktën për këtë vit.

Nëna e tre fëmijëve, Sonia, sapo kishte marë lajmin e mrekullueshëm nga doktorët se kishte arritur të rekuperohej protësisht nga sëmundja e kancerit. Kështu që ajo vendosi të blejë një biletë lotarie.

Mrekullia ndodhi sërish. Ditën e nesërme ajo u zgjua milionere. Bileta e saj fituese i siguroi shumën marramendëse prej 61 milion paund, para të cilat do t’i ndajë mes dy vajzave e djalit si dhe një pjesë do ta gëzojë me bashkëshortin e saj.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0044550895690918
array(1) { ["section"]=> string(87) "mposhti-kancerin-dhe-bleu-nje-bilete-lotarie-per-ta-festuar-fitoi-61-milion-paund-48802" }