Muaji i Ramazanit, përgatiten me mijëra pako ushqimore për shqiptarët

Publikuar tek: aktualitet, më 16:06 09-05-2019 Muaji i Ramazanit, përgatiten me mijëra pako ushqimore për shqiptarët

Kemi hyrë në muajin e shenjtë të Ramazanit dhe gjestet e bamirësisë e bëjnë më të bukur këtë muaj.

Stafi i “Shqiptarët për Shqiptarët” me në krye Elvis Naçin po përgatisin me mijëra pako ushqimore.

Bamirësi Ilir Hoxholli thotë se çdo muaj janë ndihmuar mbi 1300 familje me ushqime por në këtë muaj të mëshirës, ky numër do të jetë shumë herë më i madh.

“Sepse në këtë muaj ti e kupton më mirë se ç’do të thotë uri... Faleminderit Zot!”, shkruan bamirësi Hoxholli.

Kujtojmë se nisma “Shqiptarët për Shqiptarët” është kthyer në një domosdoshmëri për shoqërinë tonë dhe javë pas jave jo vetëm përcillen histori njerëzore por edhe u jepet ndihmë konkrete falë kontributit të shqiptarëve anë e mbanë botës.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0090351104736328
array(1) { ["section"]=> string(75) "muaji-i-ramazanit-pergatiten-me-mijera-pako-ushqimore-per-shqiptaret-163612" }