Muç Nano bën ‘AUTOKRITIKË’: Saimir Tahirin e kemi masakruar të gjithë ne

Publikuar tek: aktualitet, më 22:40 19-09-2019 Muç Nano bën ‘AUTOKRITIKË’: Saimir Tahirin e kemi masakruar të gjithë ne Saimir Tahiri, ne momentin e dhenies se vendimit nga trupa gjykuese

Analisti dhe gazetari Mustafa Nano ka reaguar mbrëmjen e sotme pas vendimit të Gjykatës për Krimet e Rënda, për dënimin me 3 vite shërbim prove të Saimir Tahirit.

I ftuar në emisionin “Opinion” Muç Nano tha se të gjithë (gazetarë dhe analistë) e kanë masakruar Tahirin, pasi sipas tij ata nuk mund të linçojnë njerëzit pa pasur prova.

“Jo se më vjen keq për Tahirin, por ai është masakruar nga ne. Shumë nga ne e kemi masakruar. Për Saimir Tahirin si politikan unë kam mendim e më mizerabël por ne nuk mund të linçojmë njerëzit pa pasur prova”, tha Mustafa Nano.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0072169303894043
array(1) { ["section"]=> string(76) "muc-nano-ben-autokritike-saimir-tahirin-e-kemi-masakruar-te-gjithe-ne-179087" }