Muhamed Aliut i punoi zemra edhe 30 minuta pasi organet e tjera iu ndalën

Publikuar tek: bota, më 07:42 05-06-2016 Muhamed Aliut i punoi zemra edhe 30 minuta pasi organet e tjera iu ndalën

Muhamed Aliut i punoi zemra edhe 30 minuta pasi organet e tjera iu ndalën. Kështu është shprehur vajza e legjendës së boksit Muhamed Ali që vdiq në moshën 74 vjeçare mëngjesin e së shtunës.

“Të gjithë ne vishim përreth tij duke e puthur dhe përqafuar dhe duke ia mbajtur duart, dhe duke u lutur për të . Të gjitha organet e tij iu ndalën, por zemra nuk i ndalte së rrahuri. Për 30 minuta… zemra e tij vetëm rrihte pa ndalur. Askush nuk ka parë më herët një gjë të tillë. Një dëshmi e vërtetë e fuqisë së shpirtit dhe vullnetit të tij. Ju faleminderit të gjithëve për dashurinë dhe përkrahjen”, ka thënë vajza e Ali.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.023739099502563
array(1) { ["section"]=> string(79) "muhamed-aliut-i-punoi-zemra-edhe-30-minuta-pasi-organet-e-tjera-iu-ndalen-42481" }