Multifunksionaliteti i policëve, rrotat tashmë bllokohen me këmbë

Publikuar tek: fcb-bomb, më 16:24 26-03-2015 Multifunksionaliteti i policëve, rrotat tashmë bllokohen me këmbë

Ky polic ka ndaluar drejtuesin e mjetit që shihet në foto për arsye të cilat ne nuk i dimë. Ajo që dimë është se polici i ka vendosur gjobë drejtuesit të mjetit i cili i habitur ka ndjekur një gjest interesant që ka bërë polici  në një moment të dytë.

Ai ka ngritur njërën këmbë dhe e ka vendosur mbi rrota duke bllokuar kështu lëvizjen e mjetit. Mesa duket , e gjitha kjo është në kuadër të multifunksionalitetit të Policisë Rrugore, e cila jo vetëm ndalon drejtuesin dhe i vendos gjobë por së fundmi  luaka edhe rolin e bllokuesit të gomave.

Urojmë që në këtë mënyrë t’i kemi dhënë  përgjigje edhe faqes  “harta dixhitale e aksidenteve rrugore” e cila ka publikuar foton duke pyetur se çfarë nënkupton kjo vendosje këmbe në këtë mënyrë?!

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.009242057800293
array(1) { ["section"]=> string(69) "multifunksionaliteti-i-policeve-rrotat-tashme-bllokohen-me-kembe-7008" }