‘’Mund të postosh karkaleca sa të duash por byreqet e Lushnjes janë detyrim ligjor’’

Publikuar tek: fcb-bomb, më 10:40 30-01-2016 ‘’Mund të postosh karkaleca sa të duash por byreqet e Lushnjes janë detyrim ligjor’’

‘’Mund të postosh karkaleca sa të duash por byreqet e Lushnjes janë detyrim ligjor’’, ky është ‘’ultimatumi’’ i gazetarit shqiptar Flavio Qarri, teksa ai poston një byrek shumë të mirë në dukje dhe që mezi pret ta shijojë.

Në fakt në zonën e myzeqesë jo vetëm prodhohet nga toka, por edhe gatimi nuk është pas. Pikërisht për gjithë ata që e rrahin shpesh këtë rrugë, Lushnja ka ca mini-restorante e dyqane ku shiten byrekë ‘’për të lëpirë gishtat’’.

Dhe për Flavion, të njohësh ushqimin e mirë e të thjeshtë shqiptar është detyrim.

flavioqarribyreklushnje

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0071141719818115
array(1) { ["section"]=> string(86) "mund-te-postosh-karkaleca-sa-te-duash-por-byreqet-e-lushnjes-jane-detyrim-ligjor-31321" }