Mundësi e artë për turizmin shqiptar, kroçerat braktisin Turqinë, Saranda destinacioni i ri

Publikuar tek: foto-e-dites, më 07:14 16-12-2016 Mundësi e artë për turizmin shqiptar, kroçerat braktisin Turqinë, Saranda destinacioni i ri

Sërish një mundësi e artë për turizmin shqiptar, kroçerat braktisin Turqinë, destinacioni Sarandë. Disa prej linjave turistike me kroçera nga më të fuqishmet në botë, kanë njoftuar për anulimin e udhëtimeve drejt Turqisë gjatë verës së vitit të ardhshëm.

Dhjetëra kroçera pritet të mos ankorohen në portet e Stambollit apo qytete të tjera turke, ndërsa pasagjerët do të kenë mundësi të vizitojnë ishujt grekë, apo edhe qytetin e Sarandës, raporton Newsbomb.al.

“Cunard”, linja britanike “P&O Cruises” dhe “Holland America”, të gjitha në pronësi të “Carnival Corp.”, kanë bërë të ditura planet për shmangien e porteve Turke në vitin 2017, kjo për shkak të sigurisë./Newsbomb.al

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kulla Eifel fik dritat për Alepon
Studentët shqiptarë konkurrojnë në Sarajevë: Ja çfarë prezantojnë në "Skills show" dhe si tërhoqën vëmendjen e të gjithëve »
Article Logic
Execution time: 0.011420011520386
array(1) { ["section"]=> string(95) "mundesi-e-arte-per-turizmin-shqiptar-krocerat-braktisin-turqine-saranda-destinacioni-i-ri-62810" }