Mundësi të reja për shqiptarët, Kanadaja pranon 300 mijë emigrantë. Ja ku mund të aplikoni

Publikuar tek: ekonomi, më 14:23 02-11-2016 Mundësi të reja për shqiptarët, Kanadaja pranon 300 mijë emigrantë. Ja ku mund të aplikoni

Kanadaja  ka vendosur të pranojë rreth 300 mijë emigrant.

Qëllimi kryesor është thithja e krahut të kualifikuar të punës por edhe rritjen e diversitetit në shoqëri. 
Mundësi për të aplikuar kanë edhe shtetasit shqiptar duke u filtruar nga një serë kriteresh që ky shtet ka vendosur.Kliko këtu për të marrë të gjitha udhëzimet e nevojshme si dhe për të aplikuar për të emigruar në Kanada. 


Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0095548629760742
array(1) { ["section"]=> string(94) "mundesi-te-reja-per-shqiptaret-kanadaja-pranon-300-mije-emigrante-ja-ku-mund-te-aplikoni-58193" }