“Mundësia e tyre e fundit”, çifti në prag të vdekjes kurorëzon dashurinë në spitalin Covid (FOTO)

Publikuar tek: bota, më 10:46 26-01-2021 “Mundësia e tyre e fundit”, çifti në prag të vdekjes kurorëzon dashurinë në spitalin Covid (FOTO)

Një çift ka kurorëzuar dashurinë e tyre në spital, pasi të dy ishin të prekur nga Covid-19.

Ata i thanë “po” njëri-tjetrit pak para se gjenjda e dhëndrit të përkeqësohej.

Elizabeth Kerr, 31 vjeç dhe Simon O'Brien, 36 vjeç u dërguan në Spitalin Universitar Milton Keynes më 9 janar dhe kishin probleme të theksuara me frymëmarrjen.

Çifti kishte planifikuar që të martoheshin në qershor, por për shkak se gjendja e 36-vjeçarit sa shkonte dhe rëndohej, stafi i spitalit mendoi se kjo mund të ishte mundësia e tyre e fundit për të kurorëzuar dashurinë.

Teksa personeli tentonte të siguronte lejen për martesë dhe kurorëzun dashurinë e tyre, gjendja shëndetësore e dhëndrit u përkeqësua dhe që prej datës 12 janar ai ndodhet në kujdesin intesiv.

_116633531_capture.jpg_116633528_capture.jpgScreenshot_5.png

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kryeministri i Italisë jep sot dorëheqjen, mediat vendase zbulojnë lëvizjen taktike të Giuseppe Contes
»
Article Logic
Execution time: 0.013036012649536
array(1) { ["section"]=> string(99) "mundesia-e-tyre-e-fundit-cifti-ne-prag-te-vdekjes-kurorezon-dashurine-ne-spitalin-covid-foto-236441" }