Mundi Erdogan, Tritan Shehu uron kandidatin e opozitës në Turqi: Është një fitore me tradita

Publikuar tek: aktualitet, më 21:40 23-06-2019 Mundi Erdogan, Tritan Shehu uron kandidatin e opozitës në Turqi: Është një fitore me tradita

Ish-deputeti i PD, Tritan Shehu, ka komentuar zgjedhjet në Turqi.

Përmes një statusi në ‘Facebook’, Shehu ka uruar për fitoren kandidatin e opozitës, Ekrem Imamoglu ndërsa shton se një urim i veçantë shkon edhe për miqte e tij që ka aty.

Statusi i plotë:

Fitorja e Z.Imamoglu, kandidatit te opozites ne Stamboll sot, ne vazhden e sukseseve te pak javesh me pare ne qendrat me te medha urbane, eshte nje fitore per demokracine ne Turqise mike.

Eshte nje fitore e atij populli me tradita, por dhe e miqve te tij kudo.

Me kete rast dua te uroj per kete fitore shume te rendesishme Turqine partnere.

Dua ne menyre te vecante te uroj miqte e shumte qe kam aty, vecanerisht mjeke apo universitare per kete fitore, per te cilen ata qe kur i takova pak kohe me pare i gjeta krejt te impenjuar, por dhe te bindur ne suksesin.

Urimet me te mira duke shpresuar dite me te mira ne demokraci e rruge drejt Europes e Perendimit per popullin turk.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.015133857727051
array(1) { ["section"]=> string(97) "mundi-erdogan-tritan-shehu-uron-kandidatin-e-opozites-ne-turqi-eshte-nje-fitore-me-tradita-169449" }