Mungesa e deputetëve të PS në sallë, Berisha zbulon arsyen: Janë të tmerruar

Publikuar tek: politike, më 13:02 25-01-2018 Mungesa e deputetëve të PS në sallë, Berisha zbulon arsyen: Janë të tmerruar

Ish-kryeministri Sali Berisha ka marrë fjalën në kuvend dhe në fokus të asaj çka foli ishte protesta e 27 janarit, ashtu siç bënë deri tani edhe deputetët e tjerë të PD.

Sipas Berishës, deputetët e PS ia kanë mbathur pasi sipas tij janë të frikësuar nga protesta e së shtunës.

“Te githe ministrat te turperuar, te tmerruar nga superprotesta qe po afron, largohen nga parlamenti dhe lene ketu ikonen e nxire te megaaferave me te medha ne historine e vendit, binjakun e Gjiknurit, Arben Ahmetaj. Iken deputetet, nuk jane ketu as 1/5 e deputeteve. E thote Hygo diku: "nuk njihej me as shef as flamurtare". Keshtu jeni bere dhe ju. Po cdo beni diten e protestes kur dy dite para ja keni mbathur nga te kater anet?! Ku do futeni diten e protestes, kaq thuajuni shqiptareve?", tha Berisha.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013200998306274
array(1) { ["section"]=> string(81) "mungesa-e-deputeteve-te-ps-ne-salle-berisha-zbulon-arsyen-jane-te-tmerruar-107871" }