Mungesa e koncerteve në kohë pandemie, Ylli Baka tregon se sa 'paga lufte' ka përfituar

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 23:04 14-09-2020 Mungesa e koncerteve në kohë pandemie, Ylli Baka tregon se sa 'paga lufte' ka përfituar Ylli Baka

Pandemia COVID-19 paralizoi pothuajse gjithë ekonominë e vendit, pasi shumca e bizneseve u detyruar të qëndronin të mbyllur.

Ndër të prekurit nga rregullat e qeverisë për mbylljen e bareve dhe restoranteve janë eddhe këngëtarët, të cilët nuk mund të punojnë, pasi nuk lejohen dasmat dhe aktivitetet e tjera muzikore.

Këngëtari i njohur Ylli Baka tha në emisionin "Abc e Pasdites" se muzikantët janë më të dëmtuarit, por askush nuk i ka përmendur.

Këngëtari deklaroi se ka marrë 3 paga lufte, por ka pësuar humbje shumë më të mëdha.

“Absolutisht unë kam marrë tre paga lùfte. Muzikantët sot nuk i ka përmendur njeri, por dua të them se kanë një humbje shumë të madhe”.-tha këngëtari

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010336875915527
array(1) { ["section"]=> string(91) "mungesa-e-koncerteve-ne-kohe-pandemie-ylli-baka-tregon-se-sa-paga-lufte-ka-perfituar-220402" }