Mungesa e ushqimeve, gardianët vrasin 23 persona në burgun e Venezuelës

Publikuar tek: bota, më 07:16 25-05-2019 Mungesa e ushqimeve, gardianët vrasin 23 persona në burgun e Venezuelës

Një organizatë për mbrojtjen e të drejtave të të burgosurve, ka raportuar se në Venezuelë janë vrarë 23 të burgosur, ndaj të cilëve ishte hapur zjarr nga gardianët e burgut.

Raportohet se kjo ndodhi për shkak se të burgosurit ishin duke organizuar një revoltë për shkak të mungesës së ushqimeve, që vjen si pasojë e sanksioneve ndërkombëtare ndaj Maduros.

Venezuela po përballet me një krizë të madhe për shkak të shkurtimeve ushqimore dhe mjekësore, e kjo thuhet se ka ndikuar shumë tek te burgosurit.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.007220983505249
array(1) { ["section"]=> string(77) "mungesa-e-ushqimeve-gardianet-vrasin-23-persona-ne-burgun-e-venezueles-165615" }