Muret zhgarraviten, por qytetarët s’dinë as të shkruajnë

Publikuar tek: foto-e-dites, më 10:20 20-04-2015 Muret zhgarraviten, por qytetarët s’dinë as të shkruajnë

Ndodh edhe kështu. Mesazhet shkruhen në mure por do kishin kuptim po të shkruheshin në gjuhën e pastër dhe të kulluar shqipe. Muret në Tiranë zhgarraviten me mbishkrime që në fakt të kujtojnë, se duhet ende shumë punë për të kthyer shqiptarët te shkollat dhe mësimi. Ja ku vjen kjo foto, ku dikush ka dashur të shkruajë në mur shprehjen “Dashuri në përjetësi”, por e ka bastarduar atë me një shkrim krejt ndryshe “Dashri përjets”. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Newsbomb.al ndryshon dizajnin e faqes
Qytetarët-Ramës: Po në Surrel do pjellësh betonishte? »
Article Logic
Execution time: 0.0088629722595215
array(1) { ["section"]=> string(60) "muret-zhgarraviten-por-qytetaret-s-dine-as-te-shkruajne-9214" }