Murgu vjedh tempullin, i lë paratë në kazino

Publikuar tek: bota, më 20:18 15-09-2015 Murgu vjedh tempullin, i lë paratë në kazino

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku një murg Budist është arrestuar nga policia dhe akuzohet për vjedhjen e 150 mijë dollarëve nga tempulli në të cilin shërbente.

Sipas mediave amerikane, murgu i ka shpenzuar të gjitha paratë e vjedhura në kazinot e Broklyn-it. Paratë e vjedhura tempulli i kishte mbledhur në llogarinë e vet bankare nga donacionet e qindra besimtarëve, por murgu i cili kishte akses në llogari, i tërhoqi të gjitha paratë dhe i shpenzoi në pak ditë në kazino duke luajtur “Black Jack”.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.028237104415894
array(1) { ["section"]=> string(49) "murgu-vjedh-tempullin-i-le-parate-ne-kazino-20862" }