Muri ndarës mes Meksikës dhe SHBA-së, ja shuma marramendëse që do duhet për ta ndërtuar

Publikuar tek: bota, më 07:28 11-02-2017 Muri ndarës mes Meksikës dhe SHBA-së, ja shuma marramendëse që do duhet për ta ndërtuar

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump premtoi gjatë fushatës zgjedhore se do të ndërtonte një mur ndarës në kufi me Meksikën dhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Sipas ‘Daily Mail’ mund të jetë një seri muresh dhe mund të kushtojë 21.6 miliardë dollarë dhe më shumë se tre vjet që të ndërtohet, ka deklaruar Departamenti i Shtetit për Punë të Brendshme.

Në një raport të këtij departamentit thuhet se muri do kushtojë më shumë se 12 miliardë dollarë siç kishte thënë Trump gjatë fushatës së tij.

Muri pritet të jetë 1500 milje i gjatë dhe të finalizohet në fund të vitit 2020.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shpërthen në flakë apartamenti, gruaja digjet për së gjalli teksa kërkon ndihmë (Video)
Tërmet i fuqishëm në Filipine: 6 të vdekur, qindra të plagosur (VIDEO) »
Article Logic
Execution time: 0.01085901260376
array(1) { ["section"]=> string(92) "muri-ndares-mes-meksikes-dhe-shba-se-ja-shuma-marramendese-qe-do-duhet-per-ta-ndertuar-68400" }