Murrizi: Jam kundër Ramës, në 2021 do jem në opozitë! Me PD do bashkohem vetëm nëse...

Publikuar tek: politike, më 22:49 26-10-2020 Murrizi: Jam kundër Ramës, në 2021 do jem në opozitë! Me PD do bashkohem vetëm nëse... Myslim Murrizi

Deputeti opozitar Myslim Murrizi ka thënë se në zgjedhjet e 2021, nëse merr 1 ose më shumë mandate, nuk do të bashkohet me PS.

Ai tha se do jetë në opozitë, por mund të bashkohet dhe me PD nëse partia i heq figurat që për Murrizin janë të korruptuar, mashtrues dhe hileqarë, që nuk e duan të mirën e Shqipërisë.

“S’kam qejf të qeveris me komunistët. Jam anti qeveri. Do të rri në opozitë siç kam qenë 30 vite. Nëse PD nuk ka më nga këta vetull rruajturit, nëse nuk ka deputetë që ja kanë shit shpirtin...do jem me PD. Gjithë ata që do kandidojnë në zgjedhjet e 2021 duhet të marrin atë letër”.  

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « ‘I ka bërë shqiptarët si qen me maska’, Kryemadhi këshillon qytetarët si të mbrohen nga COVID-19: Mos u puthni buzë më buzë, laj duart dhe…
Murrizi ‘lëshon bombën’ në emision: Kam dashur të vras Rexhep Mejdanin, me Fatos Nanon na ndante plumbi sepse... »
Article Logic
Execution time: 0.011092901229858
array(1) { ["section"]=> string(87) "murrizi-jam-kunder-rames-ne-2021-do-jem-ne-opozite-me-pd-do-bashkohem-vetem-nese-225285" }