Murrizi zbulon marrëveshjen e re: Nesër 7 deputetë të opozitës kanë mbledhje me ambasadorët

Publikuar tek: aktualitet, më 22:38 09-10-2019 Murrizi zbulon marrëveshjen e re: Nesër 7 deputetë të opozitës kanë mbledhje me ambasadorët

Deputeti i opozitës së re, Myslim Murrizi ka zbuluar se ditën e nesërme 7 deputetë të opozitës së re do të kenë një takim me ambasadorët në Shqipëri dhe fokus kryesor do të jetë Refroma Zgjedhore.

I ftuar në "Repolitix", Murrizi u shpreh se ka tentativa nga PD-PS për të përjashtuar opozitën e re, por një gjë e tillë e tillë nuk do të ndodhë pasi nuk do ta lejojnë. Më tej ai ka bërë edhe një batutë, duke thënë se kjo klasë politike nuk bën deklarata serioze, madje sipas tij po të mos ekzistonte rrjeti social "Facebook", pjesa më e madhe e politikanëve do të "vdisnin".

"Nuk është lojë shahu PD-PS. Bëjnë pazare në kurriz të shqiptarëve, por ka ardhur "usta" tjetër. Do pajtohen ose në burg të Recit ose do përfundojnë si ish-ministri Tahiri. Nëse nuk shkruajnë në Facebook, tre muaj do vdesin gjysma. Kanë qejf që ta lënë kështu siç është. Tentojnë të bëjnë marrëveshje, 7 deputetë të opozitës kanë mbledhje me ambasadorët. Do u them që nuk do jap konsensus pa ndryshuar sistemin zgjedhor, tha Murrizi.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0091249942779541
array(1) { ["section"]=> string(97) "murrizi-zbulon-marreveshjen-e-re-neser-7-deputete-te-opozites-kane-mbledhje-me-ambasadoret-181441" }