Mustafa Nano në një shfaqje për jofetarë, “Dhe profetët dinë të puthin”

Publikuar tek: kulture-art, më 11:43 22-04-2015 Mustafa Nano në një shfaqje për jofetarë, “Dhe profetët dinë të puthin” Posteri i shfaqjes

Analisti Mustafa Nano do të japë një shfaqje monolog me titullin “Dhe profetët dinë të puthin”. Shfaqja i referohet temës së feve dhe marrëdhënies së shqiptarëve me fetë.

Përveç kësaj trajtohet raporti antifemër, antigay dhe antikomb në këndvështrimin e doktrinave fetare në përgjithësi. Nano ka vendosur që të prekë një temë që prek me të vërtetë realitetin mbarë kombëtar për shkak të ndarjeve ekstremiste duke propozuar nevojën që besimi të shihet si një çështje individuale mes njeriut dhe Zotit.

Shfaqja do të jepet më datë 24 në sallën kryesore të Akademisë së Arteve të Bukura në Tiranë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.023224830627441
array(1) { ["section"]=> string(73) "mustafa-nano-ne-nje-shfaqje-per-jofetare-dhe-profetet-dine-te-puthin-9416" }