Muzeu i Holokaustit bën thirrje për të ndihmuar civilët në Aleppo (Video)

Publikuar tek: bota, më 16:34 11-08-2016 Muzeu i Holokaustit bën thirrje për të ndihmuar civilët në Aleppo (Video)

Duke marë rolin e aktivistit, në përgjigje të numrit në rritje të viktimave në pjesën lindore të Aleppos, muzeu i Holokaustit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, por transmeton një video të filmuar brenda qyetit të rrethuar për t’i bërë thirrje ndërkombëtarëve të marrin hapa të menjëhershëm për mbrojtjen e civilëve nga mizoritë masive.

Edhe pse muzeu është një organizatë që financohet nga qeveria, nuk mban qëndrime politike. Video tregon sirianët e pikëlluar dhe punonjësit humanitarë amerikanë të cilët bëjnë thirrje për krijimin e një zone ku të ndalohet fluturimi, një korridor humanitar, propozim që presidenti Barack Obama e ka refuzuar për disa vite.

 

Aktualisht Kombet e Bashkuara po bëjnë thirrje për arëmpushim në Aleppo për t’i ofruar ndihmë humanitare mbi 2 milion civilëve pa ujë dhe energji elektrike.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Zbulohet domethënia e kodit misterioz që shpërndau Edward Snowden në Twitter
Niku po bën xhiro rreth sistemit tonë diellor duke thyer çdo ligj »
Article Logic
Execution time: 0.010445117950439
array(1) { ["section"]=> string(77) "muzeu-i-holokaustit-ben-thirrje-per-te-ndihmuar-civilet-ne-aleppo-video-49455" }