“Muzgu” i Lezhës sekuestron drogë, armë e municione: Arrestohen 3 persona (EMRAT)

Publikuar tek: aktualitet, më 10:03 26-01-2017 “Muzgu” i Lezhës sekuestron drogë, armë e municione: Arrestohen 3 persona (EMRAT)

Finalizohet me sukses një tjetër operacion antidrogë i koduar  " Muzgu " dhe sekuestrohen droge, armë, municion si dhe vihen 3 shtetas në pranga .

Policia bën me dije se, më datë 25.01.2017 , në vijim të operacioneve për goditjen e veprimtarisë kriminale të prodhimit dhe shitjes së lëndëve narkotike dhe vendosjen para përgjegjësisë penale të autorëve, nga efektivët e Seksionit kundër narkotikëve në Drejtorinë Vendore të Policisë Lezhë , u finalizua  me sukses operacioni i radhës antidrogë i koduar   " Muzgu".

Si rezultat i tij, u sekuestruan:

* 4 kg lëndë narkotike e dyshuar  cannabis - sattiva

* 1 armë zjarri pistoletë TT

*  2 krehëra me 14 fishekë

*  4 celularë të ndryshëm

Gjithashtu  u arrestuan në flagrancë shtetasit :

* Frrok (Çup) Ndoj, 34 vjeç, banues në Mirditë

* Nikolin Ndoj, 38 vjeç, banues në fshatin Mirditë

* Aleksander Domgjoni, 52 vjeç, banues  në Mirditë

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Prishtinaliu vjen në Korçë dhe i jep 500 lekë policit të rrugores por prangoset
I futën policëve brenda pasaportave euro, arrestohen dy pasagjerët në Durrës (EMRAT) »
Article Logic
Execution time: 0.013255834579468
array(1) { ["section"]=> string(81) "muzgu-i-lezhes-sekuestron-droge-arme-e-municione-arrestohen-3-persona-emrat-66712" }