Muzika në zi, ndërron jetë kitaristi i njohur

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 18:59 16-09-2019 Muzika në zi, ndërron jetë kitaristi i njohur

Një lajm i hidhur vjen nga bota e muzikës. 

Ric Ocasek, lideri i grupit "The Cars" ka ndërruar jetë në moshën 75-vjeçare.

Familja ka zbuluar se kitaristi Ric vdiq në shtëpinë e tij në Manhattan.

Ocasek ishte i martuar me modelen Paulina Porizkova, me të cilën u takua gjatë xhirimit të videoklipit të këngës “Drive”. Të dy u bënë prindër të pesë djemve.

Kujtojmë që grupi muzikor "The Cars" u krijua në Boston në mes të viteve 1970 nga Ocasek dhe kolegu i tij Benjamin Orr, të cilët u njohën në gjimnaz.

singer_ric_ocasek__-_getty_-_h_2019__0.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.023561954498291
array(1) { ["section"]=> string(51) "muzika-ne-zi-nderron-jete-kitaristi-i-njohur-178682" }