Muzikanti i famshëm ndahet nga jeta në moshën 77-vjeçare

Publikuar tek: bota, më 14:10 07-06-2019 Muzikanti i famshëm ndahet nga jeta në moshën 77-vjeçare

Fituesi i çmimit Grammy, Dr John, një nga më të mëdhenjtë e muzikës në Amerikë është ndarë nga jeta në moshën 77-vjeçare.

Sipas BBC, këngëtari i famshëm pësoi një infrakt në zemër. Dr John ishte një këngëtar i muzikës pop, jazz dhe rock n roll dhe kishte fituar dy herë çmimin e madh të Grammy.

Lajmi u bë i ditur nga vetë familja e Dr. John dhe e gjithë bota e muzikës ka reaguar me ngushëllime ndaj familjes së kengëtarit të madh. Në qytetin e tij të fëmijërisë në Neë Orlean në Amerikë pritet të mbahet një koncert muzikor në kujtim të 77-vjeçarit.

Ditë e zezë për botën e muzikës.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0098249912261963
array(1) { ["section"]=> string(63) "muzikanti-i-famshem-ndahet-nga-jeta-ne-moshen-77-vjecare-167275" }