Myftaraj “demaskon” 1-shin e Vettingut: Si iu vra burri në pritë Natasha Mulajt, valixhet me dollarë dhe pse iu nënshtrua Kanunit

Publikuar tek: fcb-bomb, më 20:35 28-09-2017 Myftaraj “demaskon” 1-shin e Vettingut: Si iu vra burri në pritë Natasha Mulajt, valixhet me dollarë dhe pse iu nënshtrua Kanunit

Kastriot Myftaraj e ka nisur pjesën e parë të emisionit të tij, “Ju flet Moska” me një rrëfim tronditës për një prej personave më të rëndësishëm në hierarkinë e Vettingut, Natasha Mulaj, e cila u zgjodh pak ditë më parë Kryetare e Kolegjit të Apelimit.

Myftaraj e ka nisur rrëfimin e tij me vrasjen e bashkëshortit të Mulajt, djali i xhaxhait të Fatmir Haklajt, Sokol Haklaj, i cili u vra në një pritë në Milot në ’97. Sipas Myftarjajt ai udhëtonte me disa valixhe me dollarë, në momentin e atentatit.

Myftaraj thotë se Natasha Mulaj, pas kësaj ngjarje iu nënshtrua Kanunit, pavarësisht se ishte punonjëse e drejtësisë. Ai hedh dyshime rreth ndërtimit të pallatit në zonën e ish Bllokut nga vëllezërit e Natasha Mulajt.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.009739875793457
array(1) { ["section"]=> string(131) "myftaraj-demaskon-1-shin-e-vettingut-si-iu-vra-burri-ne-prite-natasha-mulajt-valixhet-me-dollare-dhe-pse-iu-nenshtrua-kanunit-94055" }