Myftiu i Pukës: Largimi, tradhti ndaj vendlindjes. Duka: E keqja po vjen drejt Ballkanit

Publikuar tek: aktualitet, më 10:16 17-07-2015 Myftiu i Pukës: Largimi, tradhti ndaj vendlindjes. Duka: E keqja po vjen drejt Ballkanit Myftiu i Elbasanit Agim Duka

Në ditën e Fiter Bajramit Myftinitë në vend kanë dhënë mesazhet e tyre të rëndësishme. Myftiu i Elbasanit Agim Duka është ndalur te ISIS të cilin e ka quajtur si një kërcënim për gjithë botën, që po drejtohet nga Ballkani.

“E keqja po kalon kufijtë e Lindjes së mesme, po drejtohet drejt Ballkanit dhe Mesdheut. ISIS ky shtet terrorist kërcënim për gjithë botën. Duhet reagim ndaj simpatisë për këtë shtet terrorist”, ka thënë Myftiu i Elbasanit.

Myftiu i Pukës Kopani është ndalur te largimet nga vendi, që i ka cilësuar si tradhti ndaj vendlindjes.

“Largimi tradhëti ngaj vendlindjes. Azili nuk është shpëtim. Bëhuni më vizionarë, ktheni sytë nga tokat tuaja bujqësore. Jemi i vetmi vend ku tokat nuk punohen”, ka thënë Myftiu i Pukës në mesazhin e tij.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Cilësia e karburanteve, procedohen 99 subjekte arrestohen 8 persona, 3 në kërkim
Tentuan të ekzekutojnë burrin, gabimisht i qëllojnë të shoqen në Don Bosko. Rrezikuan foshnjen »
Article Logic
Execution time: 0.011967897415161
array(1) { ["section"]=> string(90) "myftiu-i-pukes-largimi-tradhti-ndaj-vendlindjes-duka-e-keqja-po-vjen-drejt-ballkanit-16380" }