Myslimanët në SHBA protestojnë kundër ISIS

Publikuar tek: bota, më 20:48 06-12-2015 Myslimanët në SHBA protestojnë kundër ISIS

Një numër i madh qytetarësh amerikanë të besimit mysliman kanë protestuar sot në Uashington me parulla kundër Shtetit Islamik.

Mes protestuesve myslimanë ka patur edhe fëmijë të cilët mbanin në duar parulla si “Myslimanët kundër ISIS” dhe “Dënojmë veprimet e ISIS”. Vetëm pak ditë më parë Kalifornia u trondit nga një sulm terrorist ku mbetën të vrarë 14 persona dhe u plagosën 21 të tjerë. Hetimet treguan se autorët, një çift myslimanësh, kishin simpati për Shtetin Islamik.

CVkGDEFWwAQA6Jk.jpg

CVkDu1fXAAA5ZYl.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013862133026123
array(1) { ["section"]=> string(48) "myslimanet-ne-shba-protestojne-kunder-isis-27112" }