Myslym Murrizi dhe Kujtim Gjuzi drejt ‘ndëshkimit’, Gramoz Ruçi drejton vetë mbledhjen për dy deputetët (Arsyeja)

Publikuar tek: politike, më 22:18 11-12-2019 Myslym Murrizi dhe Kujtim Gjuzi drejt ‘ndëshkimit’, Gramoz Ruçi drejton vetë mbledhjen për dy deputetët (Arsyeja) Deputetet Myslym Murrizi dhe Kujtim Gjuzi

Deputetët Kujtim Gjuzi e Msylym Murrizi pritet të ndëshkohen nga Kuvendi i Shqipërisë, pas disa ankesave të mbërritura në adresë të tij, për dy ligjvënësit.

Mësohet se Murrizi e Gjuzi pritet të ndëshkohen për gjuhen e urrejtjes përdorur gjatë deklarimeve të tyre publike, ndaj grupeve të caktuara shoqërore. Nisur nga ankesat e mbërritura në adresë të Kuvendit nga Organizata të Shoqërisë Civile, kryeparlamentari Gramoz Ruçi do të drejtojë vetë mbledhjen ndaj dy deputetëve.

Mbledhja që do të zhvillohet paraditen e së enjtes pritet të jetë me dyer të mbyllura, ndërsa i ftuar do të jetë dhe Komisioneri për Mbrojtjen nga Diskriminimi.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.024415016174316
array(1) { ["section"]=> string(115) "myslym-murrizi-dhe-kujtim-gjuzi-drejt-ndeshkimit-gramoz-ruci-drejton-vete-mbledhjen-per-dy-deputetet-arsyeja-189137" }