Naço vizitë në Spanjë, takohet me Rafael Catalën

Publikuar tek: aktualitet, më 11:31 18-02-2015 Naço vizitë në Spanjë, takohet me Rafael Catalën

Ministri i Drejtësisë Nasip Naço, gjatë një vizite pune në Spanjë, ka takuar ministrin e Drejtësisë të këtij vendi,
Rafael Catala.

Qëllimi i vizitës ishte bashkëpunimi në luftën kundër terrorizmit dhe korrupsionit. Ministri Naço, ka thënë në fjalën e tij se synimet e dy vendeve për të luftuar korrupsionin dhe terrorizmin janë të njëjta.

Edhe homolgun i tij Catala, foli për reformat ë përbashkëta mes dy vendeve për të arritur synimet dhe objektivat e përcaktuara .

Disa javë më parë në Spanjë u rrëzua një helikopter me drogë që vinte nga Maroku, ç’ka solli edhe vdekjen e menjëhershme të majorit shqiptar Sokol Feka.Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Dhjetë ditë pa drita, banorët e fshatit Rragam në protestë
Rrezikohet Durrësi i lashtë, Këshilli Kombëtar i Arkeologjisë në shqyrtim lejen për pallat të ri »
Article Logic
Execution time: 0.012330055236816
array(1) { ["section"]=> string(52) "naco-vizite-ne-spanje-takohet-me-rafael-catalen-3726" }