Naftëtarët e Fierit përshkallëzojnë protestat, bllokojnë rrugën kryesore (VIDEO)

Publikuar tek: aktualitet, më 10:25 19-01-2018 Naftëtarët e Fierit përshkallëzojnë protestat, bllokojnë rrugën kryesore (VIDEO)

Naftëtarët e Fierit dhe të Ballshit kanë vijuar sërish protestat dhe duke insistuar sërish në kërkesat e tyre, punë dhe pagat e prapambetura.

Në kushtet kur ende nuk kanë marrë një zgjdhje nga autoritetet përkatëse, naftëtarët kanë përshkallëzojnë protestat e nisur porej disa ditësh, duke bllokuar rrugën kryesore të qytetit të Fierit.

Nga protesta e tyre është paralizuar qarkullimi i mjeteve, ndërsa janë në pritje të një përgjigje konkrete për problemtin e tyre nga prefekti i qarkut Fier.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Tritol makinës te Liqeni i Thatë, zbardhet konflikti mes të arrestuarit dhe biznesmenit në Tiranë, çfarë ndodhi në magazinat e inerteve
Tensionohet gjendja në Fier, naftëtarët përplasen me policinë (FOTO) »
Article Logic
Execution time: 0.010204076766968
array(1) { ["section"]=> string(84) "naftetaret-e-fierit-pershkallezojne-protestat-bllokojne-rrugen-kryesore-video-107114" }