Nami në Itali: Stuhia e shiut përmbyt rrugët e autostradat, rrufeja godet Kishën dhe i vë flakën (Video)

Publikuar tek: bota, më 23:25 25-03-2020 Nami në Itali: Stuhia e shiut përmbyt rrugët e autostradat, rrufeja godet Kishën dhe i vë flakën (Video) Kisha goditet nga rrufeja në Katania

Italia nuk gjen qetësi. Ndërsa veriu i vendit është i gjunjëzuar nga pandemia e koronavirusit, stuhia me rreshje të dendura ka goditur jugun e vendit.

Në Siçili, Katania rreshjet e shumta të shiut kanë shkaktuar përmbytje të shumta në rrugë por edhe autostrada mes zonës së Sirakuzës dhe Katanias.

Disa rrugë të tjera rrezikojnë të përmbyten, teksa nivelet e disa lumenjve në këtë zonë janë në pikën kritike.

Në Katania, një vetëtimë goditi Kishën e Shën Vitus, duke bërë që të shpërthejë në flakë. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0095109939575195
array(1) { ["section"]=> string(107) "nami-ne-itali-stuhia-e-shiut-permbyt-rruget-e-autostradat-rrufeja-godet-kishen-dhe-i-ve-flaken-video-200093" }