“Nami” në Turqi, shkarkohen 2745 gjykatës dhe 3 mijë trupa të Forcave të Armatosura

Publikuar tek: bota, më 14:19 16-07-2016 “Nami” në Turqi, shkarkohen 2745 gjykatës dhe 3 mijë trupa të Forcave të Armatosura

Një situatë tejet e vështirë në Turqi. Pas tentativës për grusht shteti janë shkarkuar nga puna 2745 gjykatës dhe ka nisur shkarkimi i 3 mijë trupave të Forcave të Armatosura.

Ata dyshohet se kanë bashkëpunuar me puçistët për grushtin e shtetit që dështoi pasi Erdogan rimori kontrollin. Deri tani numri i të vrarëve ka shkuar në 265. Mes tyre 161 janë civilë dhe 104 puçistë. Në total janë 754 persona të arrestuar.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Qeveria Greke i përgjigjet Turqisë: Ja vendimi për avionin me puçistët turq
SHBA: Nuk kemi kërkesë për ekstraduar Gulenin »
Article Logic
Execution time: 0.01040506362915
array(1) { ["section"]=> string(86) "nami-ne-turqi-shkarkohen-2745-gjykates-dhe-3-mije-trupa-te-forcave-te-armatosura-46807" }