Napoli, 115 kg kanabis nga Shqipëria të fshehura mes dyshekëve ortopedik

Publikuar tek: aktualitet, më 13:55 13-11-2015 Napoli, 115 kg kanabis nga Shqipëria të fshehura mes dyshekëve ortopedik

Policia e Napolit ka sekuestruar plot 115 kilogram kanabis sativa në një furgon të ngarkuar në Shqipëri dhe me destinacion tregun italian.

Kanabisi ishte i fshehur poshtë disa dyshekëve ortopedik, por në momentin e kontrollit kur policia italiane ka kërkuar dokumentat nga shoferi i furgonit, ky i fundit ka shfaqur shenja nervozizmi duke ngjallur dyshime te policia italaine.

Pas kontrollit ta rezultuar se në poshtë dyshekëve kishte një ndarje false pas të cilës ishin fshehur 51 pakot me një total prej 115 gk kanabis. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Brown, akuzë para gazetarëve për megakorrupsion: 30 milionë euro kontrabandë cigaresh në Shqipëri
Kapen me kokainë dhe armë, arrestohen dy të mitur dhe një 50 vjeçar në Vlorë »
Article Logic
Execution time: 0.011020183563232
array(1) { ["section"]=> string(77) "napoli-115-kg-kanabis-nga-shqiperia-te-fshehura-mes-dyshekeve-ortopedik-25345" }