Napoli vazhdon me hap kampioni, zhyt në krizë Milanin

Publikuar tek: sport, më 23:24 18-11-2017 Napoli vazhdon me hap kampioni, zhyt në krizë Milanin

Çdo ndeshje që kalon, Napoli konformohet si pretendenti kryesor për të fituar titullin kampion në serie A këtë vit.

 

Të kaltrit fituan mbrëmjen e sotme dhe përballë Milanit me shifrat 2 me 1.

Napoli do të kalonte në avantazh që në minutën e 33-të të pjesës së parë dhe do të dyfishonte shifrat në pjesën e dytë me Zielinski.

Ndërsa Milan pavarsisht se u përpoq, nuk arriti dot të ngrihej në nivelin e skuadrës së Sarrit.

Vetëm në minutën e 90-të me një goditje nga larg, Romanjoli do të shkurtonte shifrat por që nuk mjaftoi që kuq e zinjtë të dilnin me një pikë nga transferta e "Sao Paolos". 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.076812982559204
array(1) { ["section"]=> string(59) "napoli-vazhdon-me-hap-kampioni-zhyt-ne-krize-milanin-100077" }