Nard Ndoka flet pa dorashka: Luli se ka idenë fare nga humori (DEFEKTI I BASHËS)

Publikuar tek: fcb-bomb, më 14:10 21-09-2019 Nard Ndoka flet pa dorashka: Luli se ka idenë fare nga humori (DEFEKTI I BASHËS) Nard Ndoka - Lulzim Basha

Kreu i Partisë Demokristiane, Nard Ndoka, ka habitur me deklaratën për aleatin e tij Lulzim Basha, teksa ka qenë i ftuar mbrëmjen e djeshme në emisionin "Late Night Shoë".

Ndoka tha se Basha nuk ka sens humori, ndërsa deklaroi edhe se defekti i këtij të fundit është se nuk di të këndojë.

"Më shumë kam miq artistë sesa në politikë. Më pëlqen humori, është në AND-në time. Me kë të bëj humor, me Edi Ramën që qeshin njerëzit me zor? Luli se ka idenë fare por ky… Luli nuk ka lidhje me humorin. Humori është dhunti nuk mund ta bëjë çdo njeri. Dhe nuk i kërkojmë atij as humorin, as të këndojë, i kërkojmë të jetë një lider i përgjegjshëm.Të paktën ka formim europian, ndryshe nga kundërshtari i tij, është lider që sjell shpresë, përcjell mirësi, mendon pozitivisht. Më thonë çfarë defekti ka Luli? I them nuk din me këndu. Por të paktën të dijë me qeveris, kjo ka rëndësi. Ky tjetri i bie dajres por nuk di të qeverisë", tha Ndoka.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.03269100189209
array(1) { ["section"]=> string(84) "nard-ndoka-flet-pa-dorashka-luli-se-ka-idene-fare-nga-humori-defekti-i-bashes-179258" }