Nasa bën zbulimin e madh, konferencë urgjente për media. Ja përse bëhet fjalë

Publikuar tek: bota, më 18:31 20-02-2017 Nasa bën zbulimin e madh, konferencë urgjente për media. Ja përse bëhet fjalë

Nasa ka njoftuar se do të mbajë një konferencë për media për të njoftuar “zbulimin e rëndësishëm përtej sistemit tonë diellor”.

Nasa pritet të bëjë me dije “informacion tepër të rëndësishëm” për eksoplanetet apo planete që orbitojnë yje të tjera, raporton Newsbomb.al. Detaje të tjera nuk janë bërë të ditura.

Eksoplanetet janë shpresë e madhe për jetë diku tjetër në univers për shkak të ngjashmërisë së madhe me Tokën. Gjatë viteve të fundit po zbulohen gjithnjë e më shumë eksoplanete.

Konferenca e Nasa do të mbahet në 22 shkurt dhe do të transmetohet live në webfaqen e tyre. /Newsbomb.al

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Po ndodh: Një person po mban peng familjen, kërkon azil politik (Pamjet Live)
E rrallë, shihni çfarë gjendet brenda vezës (VIDEO) »
Article Logic
Execution time: 0.011461973190308
array(1) { ["section"]=> string(81) "nasa-ben-zbulimin-e-madh-konference-urgjente-per-media-ja-perse-behet-fjale-69352" }