Nasa do të bëjë nesër një njoftim historik

Publikuar tek: bota, më 17:59 22-07-2015 Nasa do të bëjë nesër një njoftim historik

Administrata Kombëtare Aeronautike Hapësinore Amerikane (NASA) do të bëjë ditën e nesërme një njoftim të madh historik.

Edhe pse nuk është e qartë se për çfarë bëhet fjalë konkretisht, mendohet se njoftimi ka lidhje me Teleskopin Hapësinor Kepler, që “gjuan” për planete që mund të mbartin jetë. Njoftimi për shtyp do të bëhet nesër në faqen zyrtare te NASA-s, ku pritet të jepen detaje rreth zbulimit.

A ka zbuar NASA një planet të ngjashëm me Tokën, siç edhe po spekulohet në rrjetet sociale? Që prej lëshimit në hapësirë, Kepler ka zbuluar 1,028 dhe 22 prej tyre besohet se kanë kushtet e përshtatshme për jetë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013848781585693
array(1) { ["section"]=> string(48) "nasa-do-te-beje-neser-nje-njoftim-historik-16773" }