NASA ‘humb’ përqendrimin, asteroidi u shpëton nga vëmendja dhe godet Rusinë

Publikuar tek: bota, më 18:11 25-06-2018 NASA ‘humb’ përqendrimin, asteroidi u shpëton nga vëmendja dhe godet Rusinë Asteroidi

Një trup qiellor i identifikuar si asteroid ka shpërthyer mbrëmjen e 21 qershorit në qiellin rus, teksa NASA nuk kishte arritur t’a pikaste më parë.

Sipas mediave të huaja, asteroidi ishte i një përmase relativisht të vogël, i gjerë vetëm 4 metra, ndërkohë që nuk raportohet të ketë shkaktuar ndonjë dëm material apo jetësor.

Trupi qiellor ka shkaktuar flakë të nditshme në qiellin e disa qytetve të Rusisë, duke terrorizuar të gjithë banorët e kapur në befasi.

NASA arriti t’a pikasë atë vetëm në momentin e shpërthimit, teksa edhe pse i vogël asteroidi është ndjerë vetëm nga sensorët e SHBA-ve të projektuar për të ndjerë shpërthimet bërthamore.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011639833450317
array(1) { ["section"]=> string(79) "nasa-humb-perqendrimin-asteroidi-u-shpeton-nga-vemendja-dhe-godet-rusine-125696" }