“Nasa zbulon alienët në hënën e Jupiterit”, pritet njoftimi në telekonferencë “Live”

Publikuar tek: bota, më 19:01 21-09-2016 “Nasa zbulon alienët në hënën e Jupiterit”, pritet njoftimi në telekonferencë “Live”

Nasa do të dalë ditën e hënë në telekonferencë për të njoftuar zbulime interesante në hënën e Jupiterit, Europa.

Kaq ka mjaftuar që ndjekësit e alienëve dhe adhuruesit e astronomisë, të besojnë se bëhet fjalë për një njoftim tronditës që ka lidhje me jetën jashtëtokësore.

Teleskopi i Nasa, Hubble, ka zbuluar diçka të madhe në hënën misterioze të Jupiterit, Europa, që vlerësohet si një nga vendet më të përshtatshme në gjithë sistemin diellor për të mbartur jetë.

Hubble ka gjetur se Europa ka një oqean gjigand të përshtatshëm për jetë.

Sipas zyrtarëve “Astronomët do të prezantojnë rezultatet nga një observim unik i Europës për aktivitetin në oqeanin nënujor”. Megjithatë në njoftimin nga vetë Nasa thuhet se “të hënën do të njoftojmë për gjetjet e reja në hënën e Jupiterit. Por jo Alienë”.

NASAreenshot_1.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Miliarderi i blen qenit 8 smartfonë “iPhone 7”
E gjithë Puerto Rico është pa drita, vendi paralizohet pas defektit të madh »
Article Logic
Execution time: 0.010385990142822
array(1) { ["section"]=> string(85) "nasa-zbulon-alienet-ne-henen-e-jupiterit-pritet-njoftimi-ne-telekonference-live-53672" }