Natasha Ahmetaj emërohet zv.guvernatore e dytë e BSH

Publikuar tek: ekonomi, më 19:42 06-05-2015 Natasha Ahmetaj emërohet zv.guvernatore e dytë e BSH

Natasha Ahmetaj është përzgjedhur si zëvendësgurvernatorja e dytë e Bankës së Shqipërisë. Ka qenë Këshilli Mbikëqyrës i BSH-së, ai ka që ka emëruar Ahmetajn në këtë post.

Natasha Ahmetaj është diplomuar në degën e Ekonomisë në Universitetin e Tiranës dhe mban gradën e Doktores së Shkencave, të marrë nga i njëjti universitet. Në vitet e fundit ajo ka punuar në Bankën Kombëtare Tregtare, fillimisht si menaxhere e degës së këtij institucioni në Vlorë dhe po ashtu si dekane e Fakultetit të Tregëtisë në këtë qytet.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0071730613708496
array(1) { ["section"]=> string(58) "natasha-ahmetaj-emerohet-zv-guvernatore-e-dyte-e-bsh-10530" }