Natë e "nxehtë" dimërore në Korçë, "100 vite teatër dhe kinematografi" bën bashkë aktorët

Publikuar tek: kulture-art, më 18:25 07-12-2016 Natë e

"100 vite teatër dhe kinematografi" në Korçë ka bashkuar aktorë të shumtë në vendin ku janë xhiruar shumë filma.

Në këtë natë dimri në pazarin e qytetit është çelur një ekspozitë me fotografi të aktorëve korçarë në teatër dhe film. Natë e cila ka zgjatur me verë të nxehtë.

Mavlan Shanaj e Yllka Mujo, Zamira Kita, Guri Koco dhe shumë aktor të tjerë janë pjesë e kësaj mbrëmje korçare.

Në fotot e newsbomb, duken aktorët në natën e "nxehtë" dimërore, në shesh xhirim, të lumtur nën shoqërinë e njëri-tjetrit. Atmosfera festive duket tepër e ndezur, pikturat dhe të pranishmit e bëjnë akoma më të bukur./ Newsbomb.al.

15368779_10207995041774872_1047855808_o.jpg

15409470_10207995041534866_772365922_o.jpg15354211_10207995045334961_1831980948_o.jpg15369722_10207995045534966_1209516357_o.jpg

 

 15398960_10207995041894875_1135227329_o.jpg

 15322572_10207995102976402_1523375860_o.jpg

 15397850_10207995149017553_315307561_o.jpg

 KORCA.jpg

 15409694_10207995042214883_1205335333_o.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.021237134933472
array(1) { ["section"]=> string(90) "nate-e-nxehte-dimerore-ne-korce-100-vite-teater-dhe-kinematografi-ben-bashke-aktoret-61916" }