Nations League dhuron spektakël me 21 gola në 9 ndeshje, Hollanda “zbërthen” Gjermaninë

Publikuar tek: sport, më 22:44 13-10-2018 Nations League dhuron spektakël me 21 gola në 9 ndeshje, Hollanda “zbërthen” Gjermaninë

Mbrëmjen e sotme është zhvilluar derbi i Europës mes Hollandës dhe Gjermanisë. 

 

“Tulipanët” kanëmundur “Panzerat”, me rezultatin e pastër 3-0. Për hollandezët shënuan Van Dijk në pjesën e parë, Depay dhe Wainaldum në fund të ndeshjes. Gjermanët kanë bërë një lojë shumë të dobët dhe kanë filluar të shqetësojnë tifozët e tyre me këto paraqitje.

Ndërkohë në ndeshjet e tjera theksojmë fitoren e fqinjëve tanë maqedonsve përballë Lihteshtejnit me rezultatin 4-1.

Rezultatet përfundimtare:

Hollandë- Gjermani 3-0

Sllovaki-Çeki 1-2

Irlandë-Danimarkë 0-0

Norvegji-Slloveni 1-0

Bullgari-Qipro 2-1

Armeni-Gjibraltar 0-1

Gjeorgji-Andora 3-0

Letoni-Kazakistan 1-1

Maqedoni-Lihteshtajn 4-1

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0209059715271
array(1) { ["section"]=> string(91) "nations-league-dhuron-spektakel-me-21-gola-ne-9-ndeshje-hollanda-zberthen-gjermanine-137741" }