Nations League dhuron spetakël, mposhtet Xhaka dhe Shaqiri

Publikuar tek: sport, më 22:52 12-10-2018 Nations League dhuron spetakël, mposhtet Xhaka dhe Shaqiri

Kanë përfunduar ndeshjet e sotme të Nations League. 

Në 7 ndeshje të zhvilluara janë shënuar vetëm 9 gola. Shqiptarët e Zvicrës Xhaka dhe Shaqiri humbën përballë Belgjikës me rezultatin 2-1 pas dy golave të Lukaku-t, në një ndeshje që ka dhuruar spektakël.

Ndërsa në ndeshjen në Zagreb mes Kroacisë dhe Anglisë ka përfunduar në barazim 0-0. Dhe pse kroatët ishin superior nuk arritën të shënonin përballë “ishullorëve”.

Rezultatet përfundimtare:

Belgjikë-Zvicër 2-1
Kroaci-Angli 0-0
Austri-Irlandë e Veriut 1-0
Estoni-Finlandë 0-1
Greqi-Hungari 1-0
Bjellorusi-Luksemburg 1-0
Moldavi- San Marino 2-0

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.15795707702637
array(1) { ["section"]=> string(64) "nations-league-dhuron-spetakel-mposhtet-xhaka-dhe-shaqiri-137625" }