NATO stërvitje masive në Balltik, i përgjigjet kërcënimit rus (Foto-Galeri)

Publikuar tek: bota, më 17:12 28-04-2015 NATO stërvitje masive në Balltik, i përgjigjet kërcënimit rus (Foto-Galeri)

Forcat ushtarake të NATO-s kanë zhvilluar një stërvitje të madhe në hapësirën ajrore në rajonin Ballktik, në kufi me Rusinë.

Në këtë stërvitje kanë pjesë një numër i konsiderueshëm shtetesh, midis tyre Estonia, Letonia, Lituania, Gjermania, SHBA, Italia, Spanja, Norvegjia, Polonia dhe Belgjika. Kjo stërvitje bëhet në kuadër të kërcënimeve të vazhdueshme që vijnë nga Rusia në drejtim të ktij rajoni dhe më gjërë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0090758800506592
array(1) { ["section"]=> string(77) "nato-stervitje-masive-ne-balltik-i-pergjigjet-kercenimit-rus-foto-galeri-9888" }