Nazime Visha tërheq vëmendjen e familjes nga SHBA, kërkon ta birësojë

Publikuar tek: aktualitet, më 06:35 21-05-2015 Nazime Visha tërheq vëmendjen e familjes nga SHBA, kërkon ta birësojë Nazime Visha

Rruga e Nazime Vishës duke se është hapur më në fund. Një familje shqiptare-amerikane  ka rënë në kontakt me familjen e Nazimes dhe ka kërkuar që ta birësojë. Sipas Gazetës Shqiptare lajmi konfirmohet jo vetëm nga burime të besuara të Drejtorisë së Përgjithshme të Burgjeve, por edhe nga familjarë të vajzës e cila ekzekutoi Fiqiri Muçën, 45 vjeçarin të cilin e akuzonte për përdhunim që kur ajo nuk i kishte mbushur ende 14 vjeç.

“Kemi informacion se e dënuara Nazime Visha ka tërhequr interesin e një familjeje nga shqiptaro-amerikane por duke qenë moshë madhore nuk mund të flitet për një birësim në kuptimin juridik” i ka thënë zyrtari i burgjeve Gazetës Shqiptare.

Ndërsa i ati, i Nazime Vishës, Beqir Visha ka pranuar faktin se një biznesmen shqiptar që jeton në Amerikë, ka kërkuar bta “tërjheqë” vajzën drejt Amerikës për një jetesë më të mirë. “ Megjithatë”, theksoi Beqir Visha, asgjë nuk është vendosur për shkak se Nazimja ndodhet në burg duke vuajtur dënimin .

N ëpushimet vjetore pritet të vijë sipas familjarëve edhe familja “birësuese”.

Familjarët dhe zyrtarët e burgjeve nuk kanë preferuar të japin më shumë detaje mbi këtë ngjarje që mund t’i ndryshojë jetën vajzës që u përdhunua kur ishte vetëm 14 vjeç dhe u dhunua seksulaisht për 4 vite rradhazi.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Zbulohen dhe digjen 14 parcela me drogë në Vlorë, autorët në kërkim
Femrat në Shqipëri të diskriminuara, paga 10% më të ulëta se meshkujt »
Article Logic
Execution time: 0.01354193687439
array(1) { ["section"]=> string(74) "nazime-visha-terheq-vemendjen-e-familjes-nga-shba-kerkon-ta-biresoje-11620" }