Ndahen çmimet e gazetarisë ekonomike “Vangjush Gambeta”, mes fituesëve edhe Andrea Stefani pas vdekjes (VIDEO)

Publikuar tek: ekonomi, më 14:09 10-11-2017

Unioni i Gazetarëve Shqiptarë ndau sot çmimet "Vangjush Gambeta" për raportimin më të mirë ekonomik të botuar në Shqipëri, në Kosovë dhe Maqedoni gjatë vitit 2017, si dhe çmimet e karrierës në gazetari.

Fituesit e çmimeve këtë vit ishin:

Evis Halili (Memedaliu)-Për shkrimin më të mirë ekonomik në shtypin e shkruar në Maqedoni

 

23476671_10156662171013765_681698333_n.jpg

 

Vjollca Kongjoni- Për emisionin më të mirë audioviziv në Shqipëri

 

23439645_10156662171038765_977444948_n.jpg

 

 

Blerina Hoxha-Për shkrimin më të mirë ekonomik në shtypin e shkruar në Shqipëri

 

23476931_10156662171053765_548756683_n.jpg

 

Enis Veliu- Për shkrimin më të mirë ekonomik në shtypin e shkruar në Kosovë

23435788_10156662171148765_2085723433_n.jpg

 

Ndërkohë, çmimi reportere e vitit shkoi për gazetaren Alma Çupi.

 

23513505_10156662171233765_678832397_n.jpg

 

 

Po ashtu, gjatë kësaj ceremonie janë ndarë edhe çmimet e karrierës in memoriam. Këtë vit dy çmime shkuan për gazetarin Ramiz Kelmendi (pas vdekjes) dhe çmimi i karritres për Shqipërinë shkoi për Andrea Stefanin (pas vdekjes).

23439499_10156662170948765_2007493382_n.jpg

 

Ishte bashkëshortja e Andrea Stefanit, ajo e cila mori në dorëzim këtë çmim të akorduar nga Unioni i Gazetarëve Shqiptarë, ndërsa gjatë ceremonisë nuk i fshehu emocionet.

Çmimi i Gazetarisë Ekonomike “Vangjush Gambeta” nisi që në vitin 2009 me mbështetjen e Japan Tobacco International.

 

23516135_10156662162398765_731134807_o.jpg

 23483110_10156662162393765_245098630_o.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010048151016235
array(1) { ["section"]=> string(111) "ndahen-cmimet-e-gazetarise-ekonomike-vangjush-gambeta-mes-fitueseve-edhe-andrea-stefani-pas-vdekjes-video-99068" }