Ndahet “i bardhë” në paqe derbi i Madridit, Barcelona thellon shkëputjen

Publikuar tek: sport, më 23:43 18-11-2017 Ndahet “i bardhë” në paqe derbi i Madridit, Barcelona thellon shkëputjen

Derbi madrilen mes Atletico Madridit dhe Real Madridit ka përfunduar pa fitues në "Wanda Metropolitano" të bardhekuqëve.

Real Madirid nuk ka arritur më shumë se një barazim pa gola ndaj rivalëve të qytetit, duke mbetur edhe më mbrapa Barcelonës në renditjen e La Ligës.

Ky ishte barazimi i tretë pas 13 javësh për Real Madridin, që e lë atë në vendin e tretë në tabelë me gjithsej 24 pikë, aq sa ka edhe Atletico në vendin e katërt.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.1530590057373
array(1) { ["section"]=> string(76) "ndahet-i-bardhe-ne-paqe-derbi-i-madridit-barcelona-thellon-shkeputjen-100078" }