Ndahet nga jeta aktori i njohur amerikan

Publikuar tek: bota, më 07:58 31-01-2019 Ndahet nga jeta aktori i njohur amerikan

Ndahet nga jeta në moshën 90-vjeçare aktori i njohur amerikan Dik Miller.

Me një karrierë të gjatë pothuajse 60-vjeçare, aktori njihet më shumë për rolin e tij si Murray Futterman në filmin klasik 'Gremlins' 1984, ndonëse ka bërë qindra shfaqje në ekran që nga debutimi i tij në vitet 1950.

Shfaqja e tij e parë erdhi si Walter Paisley në 'A Bucket of Blood', nën drejtimin e Roger Corman, shkruan Mirror, transmeton Newsbomb.al. 

Filmat e tij të tjerë janë "Terminator" të James Cameron dhe seriali i famshëm televiziv i viteve ’80 “Ata do të jenë të famshëm”.

0_FILE-Actor-Dick-Miller-Dies-At-90.jpg

0_FILE-Actor-Dick-Miller-Dies-At-90 (1).jpg

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010918855667114
array(1) { ["section"]=> string(47) "ndahet-nga-jeta-aktori-i-njohur-amerikan-150990" }